Kalıcı Makyaj

kalıcı makyaj, kalici makyaj, izmir, alsancak, 3D kıl tekniği, microblading Son teknoloji cihazlar ve uzman kadrosu ile kaş, eye-liner, dudak, allık uygulamaları yapmaktayız. Ciltte beğenilmeyen bölgelerde kaş, dudak ve kirpik diplerine devamlı makyajlı görüntüsü vermek isteyen bayanlara uygulanır. Uygulama yapılacak bölgede iltihap olmamalıdır. Ve kişinin uygulama öncesi kanı sulandırıcı alkol, ilaç ve bunun gibi şeyleri almaması gerekmektedir. Kalıcı makyaj yapılacak bölgeye lokal anestezi (duruma göre krem veya iğne) yapıldıktan sonra uygulama yapılacak yerin dezenfekte edilmesi gerekir. Bundan sonra kişinin ten rengine göre boya karışımı yapılır daha sonra kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş olan kalıcı makyaj makinesi ve ucunda çalışan özel kalıcı makyaj iğnesi ile derinin bir milimetre altına boya işlenerek enjeksiyon sağlanır. Kalıcı makyaj profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından bilinçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tamamen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez bütün boyalarımızın laboratuar raporları mevcuttur.

KALICI MAKYAJ (MICRO-PİGMENTASYON) NEDİR ?
Kalıcı makyaj,steril ve tek kullanımlık özel bir dövme iğnesi ile deri yüzeyinin altına doğal renklerin(pigmentlerin ) aşılanması işlemidir.

KALICILIĞI NE KADARDIR?
Kullanılan boya maddeleri tamamen doğal oldukları için 2-5 sene süre zarfında hücre içerisine geçiş yapmak suretiyle yok olurlar.ancak bu durum cilt tipi ile de bağımlıdır ve bazı cilt tiplerinde tamamen yok olmazlar ve gölge şekline dönüşürler.

KALICILIK SÜRESİNİ NELER AZALTIR?
* Sigara kullanımı
* Uyuşturucu madde kullanımı
* Solaryum
* Uv ışınlarına uzun süre maruz kalma
* Cildin aşırı kuru kalması

ACI HİSSEDER MİYİM?
Kişinin ağrı eşiğine ve uygulayıcının el hafifliğine bağlı olarak değişiklik göstersede hafif bir batma hissi mevcuttur.Ancak uygulama öncesi kullanılan anestezik kremler sayesinde hissedilen batma hissi minimum düzeye indirilir.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?
Kişinin cilt yapısına ve uygulama bölgesine göre farlılık göstersede 1-2 saat kadar sürmektedir.

NE TÜR UYGULAMALAR YAPIYORUZ
* Kaş uygulamaları
* Eye-liner uygulamaları
* Dudak uygulamaları
* Allık uygulamaları

KİMLERE UYGULANMAZ ?
* 18 Yaşından genç olanlara
* Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan hastalara
* Şeker hastalarına
* Psikolojik rahatsızlığı olan hastalara
* Işığa karşı etki gösteren ilaç kullanan hastalarda